Kambarių skaičius

Kaina (tūkst.)

Idėja

Antanas Dagelis
Antanas Dagelis

Antanas Dagelis

Projekto architektas

Naujamiestis šiandien – vienas perspektyviausių Vilniaus miesto rajonų, kuriame kyla verslo centrai, kuriasi menininkų, dizainerių, fotografų dirbtuvės ir studijos. Tai – viena iš nedaugelio vietų Vilniuje, turinti tikrojo miesto bruožų: kompaktiškai apstatytos gatvių erdvės, prospektai, bažnyčios, kultūros įstaigos, gyvenamieji būstai ir biurai, parduotuvės. Nė vienas Vilniaus miegamasis rajonas to sukurti negali, o Naujamiestis tampa visaverte miesto centro bei senamiesčio struktūros dalimi, kurioje galima pajusti tikrąjį miesto gyvenimą.

Subtilios šiuolaikiškos architektūros, patogaus suplanavimo „Birželio namai“ dar labiau įprasmina šią Naujamiesčio dvasią, o gyvybės kvartalui suteikia pirmuose daugiabučių namų aukštuose įrengtos nedidelės komercinės patalpos. Tuo tarpu vidiniai, itin gerai apšviesti ir jaukūs kiemai tampa ramia, gyventojų poilsiui skirta erdve.

Pastato dizainas – neperkrautas, turintis aiškias formas ir idėją. 9 aukštų urbanistinio ansamblio pagrindinis estetinės kompozicijos principas – ritmas. Būtent pagrindinių kompozicinių namo elementų (langų, balkonų) ritmingas atsikartojimas sukuria vientisą harmonijos jausmą. Pastatui dekoruoti panaudotos perforuotos plokštės – langinių imitacija – sukuria subtilios prabangos atmosferą. Pastato laiptinėms unikalumo suteiks specialiai šiam kvartalui sukurtas laiptinių interjero dizainas.
Buvis
Buvis

EUGENIJUS RAMANAUSKAS

Projektą valdančios bendrovės „Buvis“ vadovas

Patikrinta kokybė, pasiteisinusi Skandinavijos šalyse ir išvystyta socialinė, inžinerinė bei susisiekimo infrastruktūra. Arti kultūros centrai ir senamiestis. Taip trumpai apibūdinčiau esminį „Birželio namų“ pranašumą, kuris ir lems šio daugiabučių komplekso ilgaamžiškumą, itin geras eksploatacines savybes bei gyvenimo kokybę.

Skandinavai jau seniai suprato, kad norint turėti kokybišką būstą, reikia laikytis paprastos, bet visada pasiteisinančios taisyklės: viską iš anksto daryti gerai ir tvariai. Tik tokiu atveju galima išvengti papildomų išlaidų ir nepatogumų ateityje.

Ir kalbama ne tik apie vietą ir pastatus. Siekėme, kad preciziškai įrengtos žaidimų aikštelės vaikams, lauko terasa ar mažosios architektūros elementai šių namų gyventojams tarnautų ne vienerius metus ir taptų tikra ramybės oaze.

Kokybiški sprendimai neturi būti įgyvendinami atsisakant estetikos, todėl dėjome visas pastangas, kad namai atitiktų aukščiausius statybos standartus ir atspindėtų architektūrinę viziją, suteikiančią jiems išskirtinumo ne tik Naujamiesčio kontekste.

„Birželio namai“ – tai ne tik skandinaviško stiliaus, bet ir skandinavišką ilgaamžiškumo bei gyvenimo kokybės sampratą atitinkantis projektas.

Vystymas ir statyba

Butų tipai

 • 1 k. 26–40 m2
 • 2 k. 40–56 m2
 • 3 k. 53–71 m2
 • 4 k. 75–88 m2

Statybos darbų pabaiga

 • C korpusas
  С korpusas
  2018 m. 4-iojo ketvirčio pabaiga
 • B korpusas
  B korpusas
  2019 m. 1 ketvirtis
 • A korpusas
  A korpusas
  2019 m. 1 ketvirtis
Vystymas ir statyba

Atkreipiame dėmesį, kad tik dalies C korpuso patalpų paskirtis yra gyvenamoji. Likusioms patalpoms yra išduotas leidimas svečių namų statybai.

Didžiąją B korpuso butų dalį sudaro gyvenamosios paskirties butai. Tačiau jame esantys 3, 4, 10, 27, 28, 30, 31, 33–36, 38, 40 numerio butai, dėl insoliacijos reikalavimų neatitikimo, yra kūrybinių dirbtuvių paskirties.

Techniniai sprendimai

A energetinė klasė

„Birželio namai“ – energetiškai efektyvūs, ekonomiški namai, išsiskiriantys puikia šilumos izoliacija, kokybiškais langais ir itin mažomis eksploatacinėmis sąnaudomis. Pastatų sandarumas garantuoja gyvenimo komfortą tiek žiemą, tiek vasarą.

Šildymas

„Birželio namuose“ bus įrengta centrinė kolektorinė šildymo sistema, prijungta prie miesto šilumos tinklų, aprūpinta individualiomis patalpų temperatūros reguliavimo priemonėmis. Šildymas – grindinis, kuris kartu su rekuperacine vėdinimo sistema užtikrins maksimalų komfortą. Šilumos apskaita: įrengiami skaitikliai laiptinėse esančiose kolektorinėse spintose.

Vėdinimas

Projekto „Birželio namai“ butuose numatyta įrengti itin efektyvią rekuperacinę vėdinimo sistemą.

Sienos

Butus skiriančios sienos, pagamintos iš surenkamo 200 mm gelžbetonio, užtikrins geras akustines, garso izoliacines savybes. Buto vidines pertvaras sudarys karkasinės gipso kartono plokštės su vidaus užpildo medžiaga.

Langai

„Birželio namuose“ sumontuoti A+ klasės pastato energinio naudingumo sertifikavimo reikalavimus atitinkantys šilti, saugūs ir ilgaamžiai 6 kamerų plastikiniai langai su dvigubais stiklo paketais. Langų dydis užtikrins, jog butuose nepritrūktų natūralios dienos šviesos.

Lubos

Butuose numatytos ne žemesnės negu 2,75 m lubos, kurios leidžia įgyvendinti visus pageidaujamus interjero sprendimus.

Dalinė apdaila

Butai parduodami su daline apdaila.

Pastato konstruktyvas

Namo laikančiosios konstrukcijos – surenkamosios gelžbetonio konstrukcijos ir monolitinės konstrukcijos, surenkamosios g / b perdangos plokštės. Tokio tipo namai, išsiskiriantys ilgaamžiškumu ir kur kas geresnėmis eksploatacinėmis savybėmis, yra itin paplitę Skandinavijos rinkoje ir sparčiai populiarėja Lietuvoje.

Aplinkotvarka

Ypač didelis dėmesys – kokybės ir šiuolaikiško dizaino prasme – projekte skirtas aplinkai sutvarkyti, mažajai architektūrai bei vaikų žaidimo aikštelėms įrengti. Ne mažiau svarbi ir gamtos gerovė: teritorijoje išsaugomos esamos eglės bei šalia sklypo auganti liepų alėja.

Parkavimo vietos

Saugi požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, į kurią galės patekti tik namų gyventojai. Joje taip pat įrengtos specialios vietos dviračiams laikyti, sandėliukai. Šalia namų – erdvios antžeminės automobilių parkavimo vietos.
Aksa
Alseka
Buvis
Schindler